Умови перевезення дитячих груп

Вимоги до перевезення організованих груп дітей автобусами.


    Перевезення організованих груп дітей здійснюється відповідно до вимог Законів України “Про дорожній рух”, “Про автомобільний транспорт”, постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2007 р. N 1184 “Про внесення змін до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту “ та інших актів чинного законодавства України. 


Витяг із ЗУ “Про автомобільний транспорт”


    Стаття 38. Вимоги до перевезення організованих груп дітей автобусами

    До перевезення організованих груп дітей (далі — груп дітей) відноситься одночасне перевезення групи з десяти і більше дітей, для яких замовником послуги призначається керівник, відповідальний за супроводження їх під час поїздки, а на групу з 30 і більше дітей призначається також медичний працівник.

    Перевезення груп дітей можна здійснювати в режимах як регулярних, так і нерегулярних пасажирських перевезень.

    Регулярні та нерегулярні перевезення груп дітей здійснюють за умови узгодження маршруту та розкладу руху із замовником та відповідними підрозділами МВС України.

    Максимальна кількість дітей та супроводжуючих осіб при перевезенні автобусом не повинна перевищувати кількості місць для сидіння в ньому, передбачену технічною характеристикою транспортного засобу та визначену в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.

    Групи дітей повинні перевозити досвідчені водії транспортних засобів, які мають стаж керування автобусом не менше ніж п’ять років.

Порядок організації перевезення груп дітей визначається Правилами надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та іншими нормативно-правовими актами.


Витяг з постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2007 р. N 1184

“Про внесення змін до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту”.


    Перевезення організованих груп дітей

    63. Перевезення організованих груп дітей повинно здійснюватися із забезпеченням високого рівня безпеки та надійності транспортного обслуговування.

    64. Максимальна кількість дітей для перевезення автобусом не повинна перевищувати кількості місць для сидіння, визначеної технічною характеристикою та реєстраційними документами транспортного засобу.

    65. Організовані групи дітей повинні перевозитися досвідченими водіями, які мають стаж керування транспортним засобом не менш як п’ять років.

    66. Перевезення організованих груп дітей колоною з п’яти і більше автобусів здійснюється за умови супроводу відповідними територіальними підрозділами Патрульної поліції.

    67. До початку перевезення організованих груп дітей замовник і перевізник:

1) визначають маршрут перевезення організованих груп дітей, як правило, такий, за яким уже здійснюються регулярні перевезення;

2) встановлюють зупинки автобуса:

технічні — одна на перші 50 кілометрів і не менше однієї — на кожні наступні 100 кілометрів маршруту;

для відпочинку — на п’ять хвилин через кожну годину руху і на 30 хвилин — через кожні п’ять годин руху (допускається поєднання 30-хвилинного відпочинку з перервою на обід);

для приймання їжі — через три-п’ять годин руху;  для ночівлі;

3) складають схему маршруту та встановлюють розклад руху.

    68. Перевезення організованих груп дітей здійснюються тільки у світлу пору доби і за сприятливих погодних умов.

    69. Схема маршруту та розклад руху оформляються в трьох примірниках і затверджуються замовником за погодженням з перевізником та територіальним підрозділом Патрульної поліції. Один примірник схеми маршруту і розкладу руху видається водію, інші зберігаються у замовника та перевізника.

    70. Замовник зобов’язаний:

  • до початку поїздки скласти у трьох примірниках список групи дітей;
  • допускати до поїздки дітей, які зазначені у списках і не мають протипоказань для далеких поїздок за станом здоров’я, що підтверджується відповідною довідкою лікаря;
  • призначити для кожної групи з десяти дітей керівника, відповідального за супроводження їх під час поїздки, а для групи з 30 і більше дітей — медичного працівника та провести інструктаж з правил поведінки і техніки безпеки.

    71. Рух колони автобусів з організованими групами дітей здійснюється відповідно до Правил дорожнього руху.

    72. Замовник перевезень організованих груп дітей зобов’язаний забезпечити кожен автобус питною водою та засобами медичної допомоги.

    73. Керівник групи дітей зобов’язаний:

  • провести бесіду з дітьми, ознайомити їх з правилами поведінки і техніки безпеки під час поїздки;
  • забезпечувати дотримання дітьми належного порядку під час руху (діти повинні сидіти на призначених для цього місцях), а також під час посадки (висадки) з автобуса;
  • забезпечувати посадку (висадку) дітей після зупинки автобуса тільки з посадкового майданчика, а в разі його відсутності — з тротуару або узбіччя, якщо це неможливо — з крайньої смуги проїзної частини (але не з боку суміжної смуги для руху), за умови, що це безпечно і не створює перешкод іншим учасникам руху, а також справності засобів аварійної світлової сигналізації;
  • проходити з організованою групою дітей тільки тротуарами та пішохідними доріжками, а у разі їх відсутності — краєм проїзної частини назустріч руху транспортних засобів і тільки у світлу пору доби;
  • підписати після надання транспортної послуги дорожній лист, замовлення на перевезення, зазначивши відстань, час початку та закінчення роботи, а у разі зміни розкладу руху — її причину.

    74. У разі настання несприятливих погодних і дорожніх умов, виходу з ладу автобуса, виникнення загрози безпеці руху, а також погіршення стану здоров’я водія необхідно припинити рух з повідомленням про це перевізника, який повинен вжити заходів для доставки дітей до кінцевого пункту маршруту, заміни автобуса, водія.

    Крім того, Порядок здійснення супроводжень автобусів, на яких перевозяться організовані групи дітей, службовим транспортом НАЦполіції визначається ЗУ «Про дорожній рух».


    Відповідальність за порушення перевезень організованих груп дітей здійснюється відповідно до Кодексу України про адміністративні порушення.


Перелік документів, які вимагає Нацполіція для погодження поїздки дитячої групиЯк бачите, цього переліку достатньо для погодження 


Адміністрація шкіл не має права вимагати більшого переліку, ніж той що узгоджений Патрульною поліцією.

Адміністрація шкіл не має права вимагати неіснуючі в природі документи: наприклад договорі з ДАІ (ДАІ було розформоване в 2015 році)

Адміністрація шкіл не має права вимагати супроводу автобусу патрульною машиною.

(Супровід машиною поліції охорони можливий виключно за доплату)

Адміністрація освітніх закладів не має компетенції перевіряти документи,

які має право перевіряти виключно ДПП Нацполіції України або Укртрансбезпека